Kapat

Günlerce Leş Gibi Gezdim, Amerikalılar Beni Evsiz Zannetti

Oyuncu Nehir Erdoğan Amerika’da çekilen ve önümüzdeki hafta gösterime girecek Meleğin Sırları adlı filmle karşımıza çıkıyor. Filmde Ebru adlı bir Türk kızını canlandıran Erdoğan ‘Rol için yapılan makyaj nedeniyle günlerce leş gibi gezdim; üstüm başım, tırnaklarım kir içindeydi. Gerçekten evsiz olduğumu sandılar’ diyor.

Yabancı Damat’ta Nazlı, şimdi ekranlarda olan Tatlı Bela Fadime’de Fadime rolüyle başarılı bir performans sergileyen Nehir Erdoğan 14 Mart’ta gösterime girecek Broken Angel-Meleğin Sırları adlı filmde karşımıza Ebru olarak çıkacak. Ankara Devlet Tiyatrosu eski oyuncularından ABD’de yaşayan Aclan Büyüktürkoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Türk-Amerikan ortak yapımı filmde ABD’ye dil öğrenmeye giden Türk kızı Ebru’nun yaşadığı çarpıcı olaylar gözler önüne seriliyor. Filmde 27 yaşındaki Erdoğan’ın yanı sıra Amerikalı ve Türk oyuncular da rol alıyor. ‘Bu film Türklerin gurur duyacağı bir yapım. Çünkü tamamen Hollywood olanaklarıyla gerçekleştirildi’ diyen Erdoğan 2 buçuk yıldır ‘Ebru’ karakteri için hem filmin yönetmeni hem de yapımcısıyla görüştüklerini söylüyor... 

Filmde ABD’de yaşayan bir Türk kızını canlandırıyorsunuz.
Ebru adlı genç bir Türk kızının ABD’deki dil öğrenim sürecinde başından geçenler filmde konu ediliyor. Aslında Ebru’nun başından geçenler sadece bir araç. Yani insanlığın özellikle son yıllarda çok hızlı bir şekilde artan körüklenmiş sistemin sonunda geldiği hali anlatan bir film bu. Bu hikayenin herkesin kalbine bir yerden dokunacağına inanıyorum. Zaten gerçek bir öyküden yola çıkılarak yapıldı.