Kapat

FİLMOGRAFİ - SİNEMA FİLMLERİ

Diziler
Sinema Filmleri

MELEGiN SIRLARI

Meleğin Sırları Filminin Konusu
Filmde, annesi tarafından ABD’ye gönderilen ancak oradaki hayat şartlarının filmlerde sunulduğu gibi toz pembe olmadığını anlayan masum bir genç kız olan Ebru’nun aşk hayatında yaşadığı hayal kırıklıkları ve başına gelen kötü olaylar sonrasında düştüğü durumu ve onu bu kötülüklerden korumaya çalışan Rusty isimli işitme engelli bir sanatçı konu ediliyor.

Yönetmen : Aclan Büyüktürkoğlu
Senaryo : Leslie Bates
Oyuncular : Nehir Erdoğan, Nilüfer Açıkalın, Devon Odessa, Patrick Muldoon, Fay Masterson

OKUL

Türkiye'nin ilk fantastik korku dizisi olan 'Sır Dosyası'nın yaratıcılarından Taylan biraderlerin ilk uzun metrajlı filmi "Okul" gerilim, komedi ve aşkın iç içe geçtiği bir film. Okul dergisinin editörü Gökalp okulun ilk günlerinden itibaren okulun en güzel kızı Güldem'e aşıktır. Onun için hikâyeler yazan ve bu hikâyeleri okulun çeşitli yerlerine bırakarak dikkatini çekip aşkını kazanmaya çalışır. Ancak okulun yakışıklı ama boş tiplerinden Ersin'e aşık olan Güldemin kalbini bir türlü kazanamaz ve bir gün ardında gizemli bir mektup bırakarak intihar eder. Bir yıl sonra tam Gökalp'in ölüm yıldönümünde gizemli olaylar baş gösterir.

Yönetmen : Taylan Biraderler
Senaryo : Doğu Yücel
Oyuncular : Nehir Erdoğan, Burak Altay, Emre Kınay, Deniz Akkaya, Ali Sunal, Sinem Kobal, Ahmet Mümtaz Taylan

HABABAM SINIFI MERHABA

Hababam Sınıfı’nın mezun olmasının üstünden yıllar geçmiş olsa da, Özel Çamlıca Lisesi’nde eğitim devam etmektedir. Okulun eski sahibi Muharrem Gürses vefat edince okul yönetimini oğlu Deli Bedri devralmıştır. Zamane Hababamcılar, eski geleneğin sadık izleyicileri olarak hem idareye hem de hocalarına kök söktürmeyi sürdürmektedirler.

Yönetmen: Kartal Tibet
Senaryo: Kemal Kenan Ergen
Oyuncular: Mehmet Ali Erbil, Halit Akçatepe, Hülya Koçyiğit, Zeki Alasya, Nehir Erdağan

TAAMÜDEN CiNAYET

Nebil Özgentürk`ün genel yönetmenliğini yaptığı "Türkiye`nin Hatıra Defteri" adlı belgesel için Halit Refiğ`den sonra bu kez kamera karşısına Mustafa Altıoklar geçti. Altıoklar`ın Taammüden Cinayet adlı kısa filminde Nehir Erdoğan da rol aldı. İlk kez bir projede birlikte yer alan ikiliye Meral Okay, Halil Ergün, Sunay Akın, Tuğrul Atasever, Aytaç Arman, Arda Kural ve Ahmet Utlu da eşlik etti. Önceki gün Beykoz`da eski Sümerbank fabrikasında çekilen 4 dakikalık kısa film için, uzun metrajlı film çekiliyormuş gibi çalışıldı ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çekimlerde 78 kişi görev aldı.

Yönetmen : Mustafa Altıoklar
Senaryo : Nebil Özgentürk
Oyuncular: Nehir Erdoğan, Meral Okay, Halil Ergün, Sunay Akın, Tuğrul Atasever, Aytaç Arman, Arda Kural ve Ahmet Utlu